Pacjenci
Nagły ubytek słuchu? Co teraz?
Czy nagle straciłeś(-aś) słuch w jednym uchu? Możesz także odczuwać ucisk w uchu, dzwonienie w uchu i/lub mieć zawroty głowy. Być może cierpisz na jeden z rodzajów nagłej utraty słuchu. Nawet jeśli w łagodniejszych przypadkach słuch może powrócić samoistnie, poważniejszy ubytek słuchu może szybko stać się trwały. Dlatego też zaleca się wczesną diagnozę i leczenie. Jednak obecnie nie ma zatwierdzonej terapii nagłego ubytku słuchu. Dlatego badania koncentrują się na nowych możliwościach leczenia.
Na czym polega to badanie kliniczne?
Czy mogę wziąć udział w badaniu?
Jeśli jesteś zainteresowany(-na) udziałem w tym badaniu, sprawdź, czy spełniasz poniższe kryteria i czy badanie jest prowadzone w Twoim regionie.
Do udziału w tym badaniu możesz się kwalifikować, jeśli:
- masz od 18 do 85 lat,
- odczuwasz wyraźny ubytek słuchu w jednym uchu, który rozpoczął się w ciągu ostatnich 4 dni,
- ubytek słuchu pojawił się samoistnie i nie był spowodowany głośnym hałasem, ciśnieniem (np. podczas nurkowania, podróży samolotem lub wybuchu) ani urazem głowy,
- w ciągu ostatnich 1 lat nie występowały u Ciebie zaburzenia słuchu,
- nie jesteś obecnie poddawany(-na) określonym rodzajom leczenia, a jeśli tak, to warto omówić możliwość zakwalifikowania się do badania z lekarzem lub ośrodkiem badawczym.
Czy badanie jest prowadzone również w Twoim regionie?
Będziesz uczestniczyć w badaniu przez 3 miesiące i odwiedzisz ośrodek badawczy 6-7 razy, aby sprawdzić i monitorować swój słuch. Dlatego skorzystaj z poniższej mapy, aby sprawdzić, czy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania znajduje się ośrodek badawczy.
FAQ